SEMINARIA Z CYKLU
SPOTKANIA Z RADIESTEZJĄ
2019
12 grudnia 2019 r.
Marek Kalwoda
Radiestezja, cieki wodne i co jeszcze?
12 grudnia 2019 r., gościliśmy przyjaciela Naszego Stowarzyszenia, Marka Kalwodę, radiestetę oraz bioenergoterapeutę o ogromnym i wieloletnim doświadczeniu.
Marka Kalwodę zawsze słucha się z ciekawością a jego sposób widzenia świata i metody pracy są zaskakujące.
Jest charyzmatycznym wizjonerem inspirującym swoimi ideami.
Co się kryło pod wzbudzającym ciekawość tytułem seminarium? Mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać…
26 października 2019 r.
Aneta Nehring
Feng Shui w praktyce na własny użytek
Aneta Nehring jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji od niedawna. Jednak jako doświadczona ekspertka Feng Shui, (licencja nr 146/2008 wydana przez Akademię Feng Shui we Wrocławiu) i praktykująca architektka ma nam do zaproponowania wiele ciekawych rzeczy.
Na jej warsztatach uczyliśmy się dzielić mieszkanie na strefy według schematu bagua, określać właściwości tych stref oraz będziemy uczyć się jak poszczególne strefy wzmacniać tak, aby osiągać korzyści w naszym życiu.
Mogliśmy dowiedzieć się, jaki jest nasz osobisty trygram (które strony świata są dla nas najlepsze) i jak ten trygram wykorzystać aby efektywniej pracować i lepiej wypoczywać.
Warsztaty odbyły się w sobotę, 26 października 2019 r.
31 sierpnia 2019 r.
Andrzej Wiro-Kiro
Wprowadzenie do Huny – zajęcia teortyczno-praktyczne
HUNA – starożytna, zapomniana wiedza wywodząca się z Egiptu, a „odkryta” ponownie ok. 90 lat temu na Hawajach przez Amerykanina M.F.Longa, gdzie przetrwała do naszych czasów dzięki odizolowaniu od wpływów cywilizacji. Jej ślady są widoczne w różnych miejscach świata, w różnych kulturach, a nawet w Ewangeliach.
Jest to bardzo szeroka wiedza łącząca w sobie psychologię, medycynę naturalną, filozofię życia, etykę.
Huna posiada bardzo dużą wiedzę o podświadomości, o jej roli w naszym życiu, oraz o jej relacjach ze świadomością, czym, niestety, nauka akademicka praktycznie nie interesuje się. Bardzo zrozumiale opisuje i tłumaczy naszą rzeczywistość oraz wskazuje rozwiązania problemów – pozwala osiągnąć wewnętrzną wolność, spokój życiowy, uzdrawianie fizyczne i emocjonalne, poprawę relacji z ludźmi, osiąganie celów życiowych, oddziaływanie na naszą rzeczywistość. Praktycznie, Huna jest obecna we wszystkich „alternatywnych” naukach i metodach.
Poza teorią odbyły praktyczne ćwiczenia (medytacje) oraz, na zakończenie, dla chętnych diagnoza problemów personalnych zapisanych w podświadomości.
Warsztaty odbyły się w sobotę, 31 sierpnia 2019 r.
3 sierpnia 2019 r.
Andrzej i Ernest Kolk
Jak znaleźć dobre miejsce na instalacje ekranu KA
Andrzej i Ernest Kolkowie na wcześniejszym seminarium prezentowali właściwości swoich ekranów. Wówczas prelegenci sygnalizowali, że kluczowe jest znalezienie miejsca o szczególnych właściwościach na zainstalowanie ekranu.
W trakcie tych warsztatów miejsca takie zostały scharakteryzowane, odnalezione, każdy mógł poczuć i zapamiętać ich parametry.
W dalszej części każdy mógł takie miejsce wyszukać i zainstalować ekran i się przekonać na ile i w jakim obszarze zmieniło się promieniowanie. Przekonamy się też jakie skutki i konsekwencje oraz inne kłopoty przynosi zła instalacja ekranu.
ćwiczyliśmy na ekranach KA-ER.
Seminarium odbyło się w sobotę, 3 sierpnia 2019 roku
29 czerwca 2019 r.
Tomasz Sitkowski
O radiestezji inaczej – nowa hipoteza, badania weryfikacyjne
W lutym 2019 r. kol. Sitkowski prezentował nam swoją nową hipotezę. Wzbudziła ona spore zaciekawienie oraz kontrowersje. Na spotkaniu 29 czerwca 2019 r. mogliśmy ją przebadać i stwierdzić jej poprawność.
To ważny moment ponieważ Stowarzyszenie rozpoczyna prowadzenie badań radiestezyjnych nad czymś, co nie było nigdy dobrze przebadane, a więc mogliśmy uczestniczyć w czymś nieznanym.
Każdy kto przyszedł na warsztaty stał się uczestnikiem grupy badawczej, przeprowadzającej eksperyment.
W ramach zajęć warsztatowych przedstawione zostały następujące zagadnienia:
- Wstęp. Omówienie istnienia innego bodźca radiestezyjnego, zamiast dotychczas uznawanego „promieniowania radiestezyjnego”
- Omówienie zasady i sposobu przeprowadzenia eksperymentu, mających na celu przedstawienie dowodu na istnienie nowego bodźca radiestezyjnego.
- Wybór prawidłowego miejsca do przeprowadzenia badań,
- Praktyczne przeprowadzenia eksperymentu. W zależności o ilości osób, które wezmą udział w warsztatach, istnieje możliwość podziału na grupy, pracujące pod nadzorem prowadzącego ćwiczenia,
- Podsumowanie wyników ćwiczeń i przyjęcie wniosków.
Warto było wziąć udział w tym seminarium, ponieważ przeprowadzone ćwiczenia były prawdopodobnie pierwszą tego rodzaju próbą w kraju. Poza tym, udział w seminarium dostarczył wiedzy, która nie jest przekazywana w obecnych książkach o radiestezji, ani na wykładach z zakresu szkoleń radiestezyjnych.
Seminarium odbyło się w sobotę, 29 czerwca 2019
1 czerwca 2019 r.
Tomasz Woźniak
Praktyczne sposoby neutralizacji promieniowań geopatycznych
i moderowania tła przy pomocy ekranów ERW
W październiku 2018 roku Tomasz Woźniak prowadził seminarium poświęcone temu tematowi. Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem i wywołało mnóstwo praktycznych pytań do prelegenta. Odpowiedzi na te pytania znaleźliśmy podczas warsztatów poświęconych ekranom ERW (Ekrany Radiestezyjne Woźniaka).
Tomasz Woźniak jako producent ekranów ERW pokazał nam wiele ciekawych zjawisk jakie wiążą się z wstarjaniem tych doskonałych ekranów. Mamy zatem okazję do poszerzenia naszej wiedzy i zdobycia praktycznych umiejętności.
Całość prowadzona była w formie zajęć praktycznych z wykładem w ich trakcie.
W programie warsztatów:
- Wprowadzenie – zasada działania moderatorów ERW.
- Zasady doboru miejsca do położenia moderatora.
- Wstępne badanie terenu i wykonanie szkicu roboczego.
Wybór punktów pomiarowych do późniejszych porównań. - Układanie i strojenie moderatorów – zasady strojenia.
- Obserwacja wyników – porównanie ze stanem pierwotnym na szkicu roboczym.
- Testy terenowe z moderatorami o różnych wymiarach – zasięg działania moderatora.
- Próby z dziwnymi ułożeniami moderatorów np. z moderatorem położonym w „złym” miejscu.
Każdy uczestnik w ramach ćwiczeń otrzymał na własność w cenie udziału w warsztatach handlowy model moderatora ERW 25.
Mieliśmy też możliwość zakupu innych modeli ekranów ERW.
Warsztaty odbyły się w sobotę, 1 czerwca 2019
25-26 maja 2019 r.
Andrzej Mazur
Bioenergoterapia, Medycyna Chińska, Koreańska,
ciekawe i skuteczne techniki diagnozowania i leczenia
W listopadzie 2018 Andrzej Mazur prowadził seminarium poświęcone temu tematowi. Frekwencja była wysoka a seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem. Był to zwiastun warsztatów planowanych na sobotę i niedzielę 25 i 26 maja 2019 r.
Tym razem zorganizowaliśmy praktyczną naukę wcześniej omawianych zagadnień. Nasz wykładowca przedstawił i podzielił się swoimi doświadczeniami w ciągu dwóch kolejnych weekendowych dni.
W programie pierwszego dnia Andrzej Mazur przedstawił nam elementy diagnozowania:
- Styl ubierania i mowa ciała, chińska sztuka czytania i diagnozowania z twarzy
- Koreańska metoda diagnozowania su–dzok
- Medycyna chińska – inne elementy diagnozowania
- Elementy jasnowidzenia w diagnozowaniu
- Diagnozowanie ze zdjęcia i z podpisu
Drugiego dnia omawiane były elementy leczenia:
- Bioenergoterapia
- Bioenergoterapia transowa
- Medycyna chińska i akupresura, termopunktura – Moxa
- Terapie tradycji su – dzok
- Magnetoterapia
oraz wiele innych ciekawych technik
Andrzej Mazur ma bogate doświadczenie własne i podzielił się z nami swoja wiedzą. Spotkanie warsztatowe było doskonałą okazją by w sposób praktyczny poznać i przyswoić sobie dużą cześć wiedzy pod nadzorem mistrza.
20 marca 2019 r.
Aneta Nehring
Feng Shui – wiedza praktyczna dla radiestetów
20 marca 2019 r., o godzinie 18.00 mieliśmy przyjemność gościć i wysłuchać Anetę Nehring.
Aneta jest od niedawna członkiem Naszego Stowarzyszenia. Ma jednak bogate doświadczenie łączące
wiedzę Feng – Shui oraz praktykę architekta wnętrz. Jest poza tym osobą o dużej wrażliwości i świetnej intuicji.
Wiele skorzystaliśmy oglądając jej prezentację połączoną z wykładem i późniejszą dyskusją.
7 marca 2019 r.
Marek Wysocki
Pierwsze kroki nowoczesnej radiestezji
7 marca 2019 r., jako wykładowcę gościliśmy wyjątkowego prelegenta. Nasz gość jest Prezesem Warmińsko-Mazurskiego Cechu Naturoterapeutów mającego wieloletnią tradycję. Marek Wysocki jest wybitnym naturoterapeutą mającym wieloletnie doświadczenie radiestezyjne. Podczas prelekcji przybliżył swój punkt widzenia na wiele kwestii między innymi związanymi z radiestezją i podzielił się z nami swoimi przemyśleniami oraz odkryciami z zakresu radiestezji terapeutycznej.
6 lutego 2019 r.
Tomasz Sitkowski
O radiestezji inaczej – nowa hipoteza
W dniu 06 lutego 2019 r., to jest w środę o godzinie 18.00 zaprasiliśmy Was wszystkich na kolejne seminarium, które poprowadził Tomasz Sitkowski. Tematem była jak zwykle radiestezja, ale tym razem czekała nas niespodzianka, temat brzmiał „O radiestezji inaczej – nowa hipoteza”.
22 stycznia 2019 r.
Andrzej i Ernest Kolk
Dobre miejsce jako warunek skutecznego działania ekranu radiestezyjnego
Sam ekran, nawet skuteczny, to nie wszystko. Jak sprawić aby zadziałał i przyczynił się do ochrony zdrowia? Jakie miejsce znaleźć do zainstalowania ekranu aby pracował trwale, stabilnie i skutecznie? Na te pytania odpowiadał Andrzeja Kolk, konstruktor ekranów typu KA oraz od jego syn Ernest kontynuujący rodzinną tradycje radiestezyjną.
Warsztaty odbyły się we wtorek, 22 stycznia 2019 o godzinie 18.00
8 stycznia 2019 r.
Andrzej Wiro–Kiro
Huna i radiestezja. Jak to jest z bezpieczeństwem radiestety?
To, że radiesteci powinni się zabezpieczać podczas swojej energetycznej pracy, wiemy doskonale i na różne sposoby bardziej czy mniej skuteczne to praktykujemy. Jak na te problemy patrzy wybitny znawca Huny i radiesteta? – dowiemy się z prelekcji Andrzeja Wiro-Kiro.
Warsztaty odbyły się we wtorek, 08 stycznia 2019 o godzinie 18:00
Stowarzyszenie Rzeczoznawców Radiestezji
ul. Smocza 27, pok. 207 , 2 piętro, 01-048 Warszaw